Aktuálně

 

Aktuálně

GeoIP knihovna pro PHP 

10.6.2009

Vážení zákazníci.

Nainstalovali jsme pro Vaši potřebu modul GeoIP, který velmi rychle dokáže přinést informaci o zemi, ze které pochází nějaká IP adresa. Snadno tak například můžete provést pro server nenáročnou kontrolu, odkud pochází Váš návštěvník.
Manuály s popisem těchto funkcí naleznete na webu PHP.

Děkujeme za Vaši přízeň a užijte si nové možnosti Vašeho hostingu
Jan Kořínek
Helpdesk


Finální verze nových DB serverů 

4.6.2009

Vážení zákazníci.

Dnes nám dorazila nová dvojice DB severů, na kterou budeme zítra v noci (5.-6. června) přesouvat disky ze stávajích dočasných serverů. Pokud budou nové servery 100% stabilní budete si moci užívat od sobotního rána dvojici Intel Nehalem procesorů v každém ze serverů dbsrv3 a dbsrv4.

Stávající dočasné servery se tak stanou novými mailovými servery v projektu změny mailové platformy.

Jan Kořínek
Helpdesk


Nové DB servery dbsrv3 a dbsrv4 

6.5.2009

Vážení zákazníci.

Včera v noci jsme dokončili přípravu nového databázovéhu clusteru dbsrv3+dbsrv4. Do konce týdne tak převedeme zákazníky s tarifem BUSINESS na tuto novou dvojici. Tím se samozřejmě i vrátí do normálu znatelné zpomalení stávajícího clusteru dbsrv1/dbsrv2 a kolísání výkonu. Zlepšení byste měli pozorovat průběžně, jak bude zejména serveru dbsrv1 ubývat požadavků.

Děkujeme Vám za trpělivost v poslední době a věříme, že Vás tato posila potěší.
Jan Kořínek


Třída jpgraph k dispozici 

5.5.2009

Vážení zákazníci,
abyste si mohli snadno tvořit grafy, nainstalovali jsme pro Vás třídu jpgraph.

Jan Kořínek
Helpdesk


PHP PECL translit modul 

4.5.2009

Vážení zákazníci,
na Vaši žádost jsme dnes instalovali nový PHP modul pro překódování znakových sad pecl-translit.

Hezký večer
Jan Kořínek
Helpdesk


Upgrade ImageMagick a pecl-imagick knihoven 

3.5.2009

Vážení zákazníci,
jak nám laskavě ohlásil jeden z vás, došlo ke změně rozhraní v knihovně ImageMagick. Tato změna se projevila nyní po upgrade na poslední verzi.
Problém je s metodami ImagickDraw::pushClipPath a ImagickDraw::popClipPath, které ohraničují formátovací blok. Pokud se v takovém bloku vyskytne například nastavení barvy, tak to ovlivní vykreslování textu. V našem případě text nebyl vůbec vidět. Řešením je tyto bloky s nastavením barvy vyjmout před nastavení clipPath.

Velice děkujeme panu Michalu Novákovi za analýzu problému a panu Romanu Jandovi za trpělivost při hledání.

Jan Kořínek
Helpdesk


Upgrade a nová komponenta PHP 

2.5.2009

Vážení zákazníci.

Věříme, že především vývojáře, ale třeba také uživatele Gallery 3 (který je zatím v betaverzi), potěší fakt, že po pravidelném upgrade software na poslední verze máte v PHP k dispozici i rozšíření filter.

Hezký prodloužený víkend
Jan Kořínek
HelpdeskVarování před ukládáním hesel v počítači 

16.4.2009

Vážení zákazníci,
v poslední době se množí případy hacknutí webů (velmi nežádoucí změna obsahu webů). Důkladnou analýzou vyšlo najevo, že způsob je skoro vždy stejný: Nakažení Vašeho počítače virem, který slídí po uložených heslech, která potom hlásí svému tvůrci. S tímto heslem se pak útočník zcela legálně přihlásí k hostingu stejně, jako to děláte Vy při běžné správě. V takovém případě Vás vysoká bezpečnost našich serverů neochrání.

Výrazně Vám tedy doporučujeme udělat následující kroky:
  1. V naší administraci si změňte heslo: Menu -> Uživatelský účet -> Změna hesla
  2. Heslo si v případě potřeby poznamenejte pouze na papír a neukládejte ho v žádné podobě v počítači, vyjma opravdu bezpečných úložišť (šifrovaná úložiště hesel nelezenete třeba na serveru Slunečnice.cz)
  3. Stáhněte si poslední verze antiviru a zkontrolujte si podrobně celý počítač včetně flash disků a dalších externích pamětí.
Ani potom Vám nedokážeme zaručit se 100% jistotou, že se na Vašem webu neobjeví například reklama na ruské porno a nebo repliky hodinek, ale bezpečnost rozhodně výrazně zvýšíte.

Děkujeme za pochopení a spolupráci
Jan Kořínek
Helpdesk

PS (editace 16.4.2009 19:40): Na základě doplnění jednoho z našich zákazníků přidáváme: Alespoň jeden z virů používá přímo úložiště TotalCommanderu a navíc zneužívá jeho bezpečnostní díry. Pokud tedy používáte tento program, smažte si hesla z jeho INI souboru. a posečkejte s jeho používáním do doby vydání nové verze, kde díra již není. Také můžete vyhledat jiný souborový manažer, třeba FileZilla. Děkujeme mnohokrát panu Martinu Böhmovi za užitečné doplnění.


Podpora BCompiler - doplnění 

26.3.2009

Vážení zákazníci.

Jelikož se objevily problémy při plošném nasazení BCompileru u UTF-8 signatury (tak zvaný BOM), prázdných souborech v klauzuli include a require a pravděpodobně některé další, vypnuli jsme její plošnou podporu. Pokud chcete tuto užitečnou komponentu přesto používat, stačí v souboru index.php a jiných samostatně volaných skriptech dák příkaz loadmodule('bcompiler').

Děkujeme za pochopení a omlouváme se všem postiženým webům za zbytečné zobrazení chybové zprávy "warning: bcompiler: Bad bytecode file format..."

Jan Kořínek
Helpdesk


Podpora BCompiler 

24.3.2009

Vážení zákazníci.

Přestože dopladl bezpečnostní audit podle našeho očekávání příznivě, rošířili jsme na základě jeho doporučení konfiguraci webserverů o podporu BCompileru.
Máte nyní možnost si přeložit zdrojové kódy Vaší aplikace tak, že nejdou přeložit zpět a tak si zabezpečit například důležitá a citlivá přihlašovací data k databázím. BCompiler je zcela zdarma jak na straně běhu serveru, tak na straně překladače. Nemusíte tedy již platit za to, že jsou Vaše data v bezpečí.
Děkujeme tímto panu Martinu Klubalovi za audit a jeho doporučení. O detailech bezpečnostního auditu Vás budeme ještě informovat.

Jan Kořínek
Helpdesk


Nový systém zálohování 

2.3.2009

Vážení zákazníci.

S radostí si Vám dovolujeme oznámit spuštění unikátně komplexního a schopného zálohovacího systému.
V tuto chvíli držíme Vaše data za dva týdny zpátky na našem zálohovacím serveru den po dni, takže jsme schopni Vám kdykoliv obnovit konzistentní stav k noci daného data za jakýkoliv z těchto dní.
Záloha se týká Vašeho domácího adresáře, tedy soubory webu, pošty a další soubory, které vidíte na FTP s výjimkou logů a záloh databáze. Ty Vám stále držíme 3 dny zpět.

Hezký den
Jan Kořínek
Helpdesk


Nová DNS platforma 

28.2.2009

Vážení zákazníci,
s radostí Vám můžeme oznámit, že jsme v nočních hodinách přešli na novou DNS platformu.
Kromě vyšší spolehlivosti při práci s hvězdičkovými záznamy a dobré podpory rozdělení zátěže na více serverů (loadbalancing) se tak brzy dočkáte i plnohodnotné administrace DNS.

Zároveň bychom Vás rádi požádali o nahlášení jakýchkoliv potíží s DNS, na které byste snad mohli narazit.

Děkujeme Vám, že nám pomáháte dělat náš hosting ještě lepší
Jan Kořínek
HelpdeskPodpora TENG pro Python 

29.12.2008

Vážení zákazníci

na Vaši žádost jsme zprovoznili modul TENG pro Python. Tento modul využívá šablonovací knihovnu stejného jména a umožňuje snadné a rychlé nastylování Vašeho webu napsaného s pomocí jazyka Python.

Jan Kořínek
Helpdesk


Vánoce u Web4ce - 50% navíc za stejnou cenu 

12.12.2008

Vážení zákazníci,

společnost Web4ce pro vás připravila dva Vánoční dárečky v podobě navýšení limitů paměti v PHP a počtu současných připojení u všech placených balíčků webhostingu. U balíčku PIKOLO, který je zdarma, jsme také navýšili počet současných připojení. Vánoce u nás proběhnou již o víkendu 13.-14.12!

Všem stavájícím i nově objednaným placeným webhostingům bude navýšen memory limit následovně:
Start: 8MB->16MB, Mini: 24MB->32MB, Klasik: 32MB->48MB, Business: 48MB->96MB, Komplet: 24MB->32MB.

Dále jsme pro vás připravili navýšení současného počtu připojení:
Pikolo 2->4, Start 10->15, Mini a Komplet 20->30, Klasik 40->60, Business 80->120

Pokud se rozhodnete přejít z vyššího tarifu na nižší, započteme Vám zbývající kredit z vyššího balíčku a úměrně prodloužíme předplatné hostingu.

Věříme, že vás naše dárečky potěší :o)

Tomáš Pavlata
Web4ce - Helpdesk


Rozšíření webhostingového balíčku MAIL 

25.11.2008

Vážení zákazníci,

rozhodli jsme se obohatit webhostingový balíček MAIL o podporu HTML. Stávající i noví zákazníci tohoto balíčku tak získávají zdarma možnost v rámci prosotoru 5GB využívat i statickou prezentaci a FTP.

Věříme, že Vás nabídka osloví.
Michal Ceé
Sales

Trvalé snížení ceny domén .SK 

20.11.2008

Vážení zákazníci,

dnešním dnem jsme trvale snížili cenu SK domény. Nová cena je 470,- Kč bez DPH.

Podrobnosti o cenách a ceny dalších domén naleznete v doménovém ceníku.

Děkujeme Vám za přízeň.

Naše certifikační autorita 

11.11.2008

Vážení zákazníci.

Pro Vaše pohodlnější prohlížení zabezpečených stránek (v úvodu adresy je uvedeno HTTPS) jsme spustili certifikační autoritu. Tato služba umožní vyšší zabezpečení stránek a zároveň větší pohodlí, protože nebudete muset tolikrát potvrzovat vstup na stránku.

Jestli jste se doposud setkávali na našich serverech s varováním, že certifikát je nedůvěryhodný, protože je podepsán sám sebou, tak tomu je konec. Pokud nebudete chtít ani potvrzovat neznámou certifikační autoritu, klikněte prosím na tento odkaz a Váš prohlížeč si stáhne a uloží v několika jednoduchých krocích certifikát naší společnosti. Všechny jím podepsané certifikáty pak bude považovat také za důvěryhodné.

Zároveň publikujeme i zneplatněné certifikáty a tak si můžete nastavit prohlížeč i na kontrolu CRL (certificate revocation list), abyste zbytečně neohrozili Vaši bezpečnost tím, že automaticky přijmete certifikát, jehož bezpečnost již byla kompromitována.

Děkujeme
Jan Kořínek
Helpdesk


Notifikace o došlém mailu 

5.11.2008

Na základě Vašich podnětů jsme pro Vás přichystali nový filtr na straně serveru: Notifikace na email.
Díky tomu si můžete třeba na mobil nebo jinou kapacitně omezenou schránku odeslat jenom krátký mail se zachováním odesílatele a předmětu a být tak v kontaktu s Vaší schránkou stále, aniž by odesílateli chodily zpátky matoucí zprávy o přeplnění schránky nebo překročení maximální velikosti zprávy.

Díky za to, že nám pomáháte vylepšit naše služby
Jan Kořínek
Helpdesk


Nový FTP server a podpora SSL pro FTP 

30.10.2008

Dnes jsme pro Vás zprovoznili nový, rychlejší a stabilnější FTP server. Věříme, že se nám touto volbou podařilo odstranit stávající potíže s FTP v non passive režimu a pro fanoušky bezpečného připojení je bonusem podpora SSL v rámci FTP (využijete například v Total Commanderu).

V souvislosti s tím budeme i v dohledné době rušit podporu SCP/SFTP, která tímto krokem ztratila na významu.

Děkujeme za Vaši přízen a v některých případech i trpělivost při našem hledání lepšího řešení
Jan Kořínek
Helpdesk


Nový syslog server 

14.10.2008

Jako vedlejší produkt našeho hledání zdrojů přetížení diskového serveru jsme pro Vás nachystali nový server, pro zachytávání a zpracování logů, který sbírá informace ze všech serverů. Jeho práci doposud zastával diskový server, kterému tak ubyde zase kousek práce, aby se více věnoval Vašim datům.

Jan Kořínek
Helpdesk

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  > >>

 
 

© Web4ce, s.r.o. 2009 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu | Facebook

Vyhledat

Je doména volná?
www.