Aktuálně

 

Aktuálně

Partnerský program již od 10 hostingů... 

7.12.2009

Vážení zákazníci,

od dnešního dne docházi ke změně obchodních podmínek, partnerské slevy jsou Vám k dispozici již od 10 hostingových programů.

Věříme, že Vás změna potěší.
Michal Ceé
HelpdeskAdministrace DNS 

1.12.2009

Vážení zákazníci,

připravili jsme pro Vás možnost úpravy DNS. Modul naleznete v administraci hostingů a je v současné dobé funkční pro domény, které nejsou aliasem.

Věříme, že Vás nové možnosti potěší.
Ing. Michal Ceé
HelpdeskZměna kontaktních čísel 

18.11.2009

Vážení zákaznící, dnešním dnem se mění kontaktní čísla na obchodní oddělení a technickou podporu.

Dochází ke sloučení obou oddělení a potřebné informace tak naleznete na jediném telefonním čísle +420 270 005 148, které je v provozu od 8:00 do 17:00.

Původní čísla budou ještě po určitou dobu v provozu a budou se směrovat na výše uvedené číslo.

Dělujeme za pochopení.
Michal Ceé
HelpdeskNavýšení - memory_limit 200MB 

6.11.2009

Vážení zákazníci, dnešním dnem došlo k navýšení paměťových limitů (memory_limit) u webhostingových balíčků, a to až na 200MB.

Konkrétní velikosti limitu pro jednotlivé balíčky naleznete v ceníku služeb.

Noví zákazníci mají nový paměťový limit nastaven ihned. Současní zákazníci budou mít paměťový limit nastaven do týdne.

Věříme, že Vás změna potěší.
Michal Ceé
HelpdeskKonečně bezpečný Total Commander 

27.10.2009

Vážení zákazníci,

před časem jsme upozorňovali na vykrádání hesel z FTP klientů, nejpostiženějším z nich byl asi Total Commander. V jeho nejnovější verzi je tento problém odstraněn a Total Commander ve verzi 7.50 konečně cryptuje uložená hesla k FTP připojením. Stačí použít ochranu hlavním heslem a nemusíte se již obávat, že nějaký vir rozkóduje vaše uložené heslo. Novou verzi TotalCommanderu můžete stáhnout z některého z mirrorů na stránkách autora programu: www.ghisler.com/download.htm

Tomáš Pavlata
HelpdeskZměna ve fungování certifikační autority a HTTPS služeb 

21.8.2009

Vážení zákazníci,
kvůli nekompatibilitě nastavení kořenového certifikátu naší certifikační autority s prohlížečem Opera jsme změnili kořenový certifikát. Pokud jste si tedy již náš certifikát importovali, prosíme Vás o nový import. Pokud jste tak neučinili a vadí Vám pravidelné chybové hlášení o chybě zabezpečení Vašeho prohlížeče, klikněte na odkaz "nový import" také a Váš prohlížeč bude akceptovat naše certifikáty jako důvěryhodné.

Dosavadní certifikáty a jejich výjimky můžete smazat.

Děkujeme
Jan Kořínek
Helpdesk

Post edit: Na základě připomínky jednoho z našich zákazníků přikládáme ještě digitální otisky:

SHA1 0F:55:71:E5:10:CF:26:96:29:D3:5F:B2:38:E2:00:FA:67:BD:78:42
MD5 F7:65:4B:C7:D5:D9:C4:C6:9F:71:05:2C:36:6C:46:73


Administrace CRON 

29.7.2009

Vážení zákazníci,
v administraci naleznete novou položku CRON, jejímž prostřednictvím si můžete snadno spravovat časované spouštění úloh.

Jan Kořínek
HelpdeskNavýšení kapacity zálohovacího serveru 

17.6.2009

Vážení zákazníci,
dnes doběhl projekt navýšení kapacity zálohovacího serveru na dvojnásobek.
Máte tedy nyní pro Vaše zálohy k dispozici 3622 GB pro home1 a to samé i pro home2.

Děkujeme za Vaši přízeň
Jan Kořínek
Helpdesk


GeoIP knihovna pro PHP 

10.6.2009

Vážení zákazníci.

Nainstalovali jsme pro Vaši potřebu modul GeoIP, který velmi rychle dokáže přinést informaci o zemi, ze které pochází nějaká IP adresa. Snadno tak například můžete provést pro server nenáročnou kontrolu, odkud pochází Váš návštěvník.
Manuály s popisem těchto funkcí naleznete na webu PHP.

Děkujeme za Vaši přízeň a užijte si nové možnosti Vašeho hostingu
Jan Kořínek
Helpdesk


Finální verze nových DB serverů 

4.6.2009

Vážení zákazníci.

Dnes nám dorazila nová dvojice DB severů, na kterou budeme zítra v noci (5.-6. června) přesouvat disky ze stávajích dočasných serverů. Pokud budou nové servery 100% stabilní budete si moci užívat od sobotního rána dvojici Intel Nehalem procesorů v každém ze serverů dbsrv3 a dbsrv4.

Stávající dočasné servery se tak stanou novými mailovými servery v projektu změny mailové platformy.

Jan Kořínek
Helpdesk


Nové DB servery dbsrv3 a dbsrv4 

6.5.2009

Vážení zákazníci.

Včera v noci jsme dokončili přípravu nového databázovéhu clusteru dbsrv3+dbsrv4. Do konce týdne tak převedeme zákazníky s tarifem BUSINESS na tuto novou dvojici. Tím se samozřejmě i vrátí do normálu znatelné zpomalení stávajícího clusteru dbsrv1/dbsrv2 a kolísání výkonu. Zlepšení byste měli pozorovat průběžně, jak bude zejména serveru dbsrv1 ubývat požadavků.

Děkujeme Vám za trpělivost v poslední době a věříme, že Vás tato posila potěší.
Jan Kořínek


Třída jpgraph k dispozici 

5.5.2009

Vážení zákazníci,
abyste si mohli snadno tvořit grafy, nainstalovali jsme pro Vás třídu jpgraph.

Jan Kořínek
Helpdesk


PHP PECL translit modul 

4.5.2009

Vážení zákazníci,
na Vaši žádost jsme dnes instalovali nový PHP modul pro překódování znakových sad pecl-translit.

Hezký večer
Jan Kořínek
Helpdesk


Upgrade ImageMagick a pecl-imagick knihoven 

3.5.2009

Vážení zákazníci,
jak nám laskavě ohlásil jeden z vás, došlo ke změně rozhraní v knihovně ImageMagick. Tato změna se projevila nyní po upgrade na poslední verzi.
Problém je s metodami ImagickDraw::pushClipPath a ImagickDraw::popClipPath, které ohraničují formátovací blok. Pokud se v takovém bloku vyskytne například nastavení barvy, tak to ovlivní vykreslování textu. V našem případě text nebyl vůbec vidět. Řešením je tyto bloky s nastavením barvy vyjmout před nastavení clipPath.

Velice děkujeme panu Michalu Novákovi za analýzu problému a panu Romanu Jandovi za trpělivost při hledání.

Jan Kořínek
Helpdesk


Upgrade a nová komponenta PHP 

2.5.2009

Vážení zákazníci.

Věříme, že především vývojáře, ale třeba také uživatele Gallery 3 (který je zatím v betaverzi), potěší fakt, že po pravidelném upgrade software na poslední verze máte v PHP k dispozici i rozšíření filter.

Hezký prodloužený víkend
Jan Kořínek
HelpdeskVarování před ukládáním hesel v počítači 

16.4.2009

Vážení zákazníci,
v poslední době se množí případy hacknutí webů (velmi nežádoucí změna obsahu webů). Důkladnou analýzou vyšlo najevo, že způsob je skoro vždy stejný: Nakažení Vašeho počítače virem, který slídí po uložených heslech, která potom hlásí svému tvůrci. S tímto heslem se pak útočník zcela legálně přihlásí k hostingu stejně, jako to děláte Vy při běžné správě. V takovém případě Vás vysoká bezpečnost našich serverů neochrání.

Výrazně Vám tedy doporučujeme udělat následující kroky:
  1. V naší administraci si změňte heslo: Menu -> Uživatelský účet -> Změna hesla
  2. Heslo si v případě potřeby poznamenejte pouze na papír a neukládejte ho v žádné podobě v počítači, vyjma opravdu bezpečných úložišť (šifrovaná úložiště hesel nelezenete třeba na serveru Slunečnice.cz)
  3. Stáhněte si poslední verze antiviru a zkontrolujte si podrobně celý počítač včetně flash disků a dalších externích pamětí.
Ani potom Vám nedokážeme zaručit se 100% jistotou, že se na Vašem webu neobjeví například reklama na ruské porno a nebo repliky hodinek, ale bezpečnost rozhodně výrazně zvýšíte.

Děkujeme za pochopení a spolupráci
Jan Kořínek
Helpdesk

PS (editace 16.4.2009 19:40): Na základě doplnění jednoho z našich zákazníků přidáváme: Alespoň jeden z virů používá přímo úložiště TotalCommanderu a navíc zneužívá jeho bezpečnostní díry. Pokud tedy používáte tento program, smažte si hesla z jeho INI souboru. a posečkejte s jeho používáním do doby vydání nové verze, kde díra již není. Také můžete vyhledat jiný souborový manažer, třeba FileZilla. Děkujeme mnohokrát panu Martinu Böhmovi za užitečné doplnění.


Podpora BCompiler - doplnění 

26.3.2009

Vážení zákazníci.

Jelikož se objevily problémy při plošném nasazení BCompileru u UTF-8 signatury (tak zvaný BOM), prázdných souborech v klauzuli include a require a pravděpodobně některé další, vypnuli jsme její plošnou podporu. Pokud chcete tuto užitečnou komponentu přesto používat, stačí v souboru index.php a jiných samostatně volaných skriptech dák příkaz loadmodule('bcompiler').

Děkujeme za pochopení a omlouváme se všem postiženým webům za zbytečné zobrazení chybové zprávy "warning: bcompiler: Bad bytecode file format..."

Jan Kořínek
Helpdesk


Podpora BCompiler 

24.3.2009

Vážení zákazníci.

Přestože dopladl bezpečnostní audit podle našeho očekávání příznivě, rošířili jsme na základě jeho doporučení konfiguraci webserverů o podporu BCompileru.
Máte nyní možnost si přeložit zdrojové kódy Vaší aplikace tak, že nejdou přeložit zpět a tak si zabezpečit například důležitá a citlivá přihlašovací data k databázím. BCompiler je zcela zdarma jak na straně běhu serveru, tak na straně překladače. Nemusíte tedy již platit za to, že jsou Vaše data v bezpečí.
Děkujeme tímto panu Martinu Klubalovi za audit a jeho doporučení. O detailech bezpečnostního auditu Vás budeme ještě informovat.

Jan Kořínek
Helpdesk


Nový systém zálohování 

2.3.2009

Vážení zákazníci.

S radostí si Vám dovolujeme oznámit spuštění unikátně komplexního a schopného zálohovacího systému.
V tuto chvíli držíme Vaše data za dva týdny zpátky na našem zálohovacím serveru den po dni, takže jsme schopni Vám kdykoliv obnovit konzistentní stav k noci daného data za jakýkoliv z těchto dní.
Záloha se týká Vašeho domácího adresáře, tedy soubory webu, pošty a další soubory, které vidíte na FTP s výjimkou logů a záloh databáze. Ty Vám stále držíme 3 dny zpět.

Hezký den
Jan Kořínek
Helpdesk


Nová DNS platforma 

28.2.2009

Vážení zákazníci,
s radostí Vám můžeme oznámit, že jsme v nočních hodinách přešli na novou DNS platformu.
Kromě vyšší spolehlivosti při práci s hvězdičkovými záznamy a dobré podpory rozdělení zátěže na více serverů (loadbalancing) se tak brzy dočkáte i plnohodnotné administrace DNS.

Zároveň bychom Vás rádi požádali o nahlášení jakýchkoliv potíží s DNS, na které byste snad mohli narazit.

Děkujeme Vám, že nám pomáháte dělat náš hosting ještě lepší
Jan Kořínek
Helpdesk


<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  > >>

 
 

© Web4ce, s.r.o. 2009 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu | Facebook

Vyhledat

Je doména volná?
www.