Aktuálně

 

Aktuálně

Nový FTP server a podpora SSL pro FTP 

30.10.2008

Dnes jsme pro Vás zprovoznili nový, rychlejší a stabilnější FTP server. Věříme, že se nám touto volbou podařilo odstranit stávající potíže s FTP v non passive režimu a pro fanoušky bezpečného připojení je bonusem podpora SSL v rámci FTP (využijete například v Total Commanderu).

V souvislosti s tím budeme i v dohledné době rušit podporu SCP/SFTP, která tímto krokem ztratila na významu.

Děkujeme za Vaši přízen a v některých případech i trpělivost při našem hledání lepšího řešení
Jan Kořínek
Helpdesk


Nový syslog server 

14.10.2008

Jako vedlejší produkt našeho hledání zdrojů přetížení diskového serveru jsme pro Vás nachystali nový server, pro zachytávání a zpracování logů, který sbírá informace ze všech serverů. Jeho práci doposud zastával diskový server, kterému tak ubyde zase kousek práce, aby se více věnoval Vašim datům.

Jan Kořínek
Helpdesk


Nová verze webmailu RoundCube 

6.10.2008

Dnes byl na našich serverech proveden upgrade webmailu RoundCube na poslední verzi 0.2. Podle autorů nová verze opravila chyby a zároveň přichází s několika novinkami, například rozbalovací adresářový strom nebo autodetekci jazyka klienta a časového pásma. Doufáme, že se Vám nová verze tohoto webmailu bude líbit.

Hezký den
Michal Kumžák
HelpdeskDvojnásobný výkon MySQL DB serverů 

27.8.2008

Vážení zákazníci,
nyní si můžete užívat dvojnásobného výkonu v databázi MySQL.
Další server je v produkčním nasazení a během tohoto týdne dokončíme separaci dat.

V tuto chvíli se tedy ještě stále můžete přihlásit jak na dbsrv1, tak na dbsrv2, ale buďte prosím v této volbě opatrní a důsledně se přihlašujte na server, který jste obdrželi v mailu s hesly. Jinak se Vám bude zdát, že změny udělané přes web se do databáze neukládají. Ukládají, ale nejspíš na jiném serveru.

Ještě pro Vás chystáme výměnu disků za 4xWD Raptor 10000 otáček v RAID10.

Hezký den
Jan Kořínek
Helpdesk


Nová verze PostgreSQL 

27.8.2008

Po dlouhém souboji s ne zcela povedenou Gentoo verzí PostgreSQL se nám konečně podařilo dokončit upgrade na novou. PostgreSQL má nyní verzi 8.0.15 a především neobsahuje hierarchical query patch, který způsoboval nekompatibilitu pohledů.

Děkujeme všem zákazníkům za trpělivost při nedostupném phpPgAdminovi právě z důvodů invalidních systémových pohledů.
Jan Kořínek
Helpdesk


Update PHP a podpora JSON 

15.7.2008

Vážení zákazníci,

dnes jsme aktualizovali verzi PHP na 5.2.6-pl2 a zároveň na Vaši žádost zpřístupnili knihovnu JSON na všech webserverech.

Hezký den
Jan Kořínek
Helpdesk


Změna bankovního spojení 

7.7.2008

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o změně našeho bankovního spojení, ke kterému došlo 7. července 2008 z důvodů spojení eBanky, a.s. a Raiffeisenbank a.s.

Nový název banky: Raiffeisenbank a.s.
Nové číslo účtu: 1203129001 / 5500
Nový IBAN: CZ6755000000001203129001
Nový SWIFT: RZBCCZPP

Platby, které zašlete na původní bankovní účet, budou ještě po dobu 6 měsíců od změny doručeny na náš nový účet.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu našeho obchodního oddělení sales@web4ce.cz.

Děkujeme za zájem o naše služby.

Michal Ceé
Sales - Web4ce s.r.o.


Změna telehausového centra dokončena 

30.6.2008

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o dokončení přenosu všech našich strojů k novému poskytovateli. Plánování a připravy si vyžádaly postupně několik týdnů a v konečné fázi několik nocí vlastního převozu. Během tohoto týdne zbývá dokončit některé minoritní úkoly plánované po přenosu, ale všechny naše stroje jsou již plně dostupné v nové lokalitě.

Současný telehausový prostor se pyšní několikanásobně vyšší propustností a výrazným kvalitativním rozdílem prostředí, které se dle našich plánů odrazí ve vyšší dostupnosti a zejména spolehlivosti nabízených služeb. Nové přidělené adresní prostory, které vlastníme, s sebou nesou zároveň i výhodu fixace hodnot a nezávislost IP adres na poskytovateli centra.

Zároveň bychom Vám všem rádi poděkovali za trpělivost při drobných výpadcích služeb, které byly nezbytné při přenosu.

Děkujeme.
Michal Ceé
Sales
 Změna telehausového centra společnosti Web4ce 

21.6.2008

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o plánované změně telehausového centra, kde jsou provozovány servery společnosti Web4ce s.r.o.
Změna proběhne vnoci z 27.6 na 28.6. mezi 22:00 a 6:00 hodinou.

Důvodem změny je řádově vyšší kvalita prostředí pro stroje a spolehlivější připojení (4 nezávislé linky o kapacitě 1Gbit).
Cílovým místem přesunu je prostředí společnosti VegaCom, špičkové a moderní telehausové centrum v Praze na Červeném vrchu. Partnerem pro poskytování konektivity do NIXu i zahraničí bude společnost SloanPark.

Společně s touto změnou dojde ke změně adresování našich strojů do nových IP segmentů 93.190.48.0 - 93.190.55.255, které nám jako členovi sdružení RIPE byly přiděleny.
Pro většinu zákazníků budou změny provedeny automaticky, výjimku tvoři ti zákazníci, kteří explicitně požádali o samostatné vedení DNS záznamů. Jim přibude povinnost změny záznamů v průběhu noci, hodnoty nového nastavení budou zaslány každému z nich individuálně začátkem příštího týdne.

V příštím týdnu (23.-27.6) budou probíhat poslední přípravy konfigurací pro změnu a je možné, že dojde v nočních hodinách (mezi 22:00 a 6:00) ke krátkodobým nedostupnostem v řádu minut, tak jak budeme připravovat stroje s novými konfiguracemi, abychom minimalizovali časový dopad na kritický páteční fyzický přesun. V pátek 27.6. vnoci dojde k vlastnímu logisticky náročnému přemisťování strojů na vzdálenost cca 20 km, které probíhá za plného provozu. Díky clusterovým technologiím (pro jednu službu je využito několik vzájemně zastupujících se strojů) bychom rádi provedli změnu s minimem odstávek, nicméně u databázových strojů je již známo, že dojde k nucené a plánované odstávce v řádu desítek minut. U ostatních strojů by příapdný výpadek neměl přesáhnout minuty, tak jak budeme postupně přepínat služby na jednotlivé stroje z dalších uzlů.

Podrobnosti o probíhající migraci naleznate na našich webových stránkách. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat naše oddělení podpory, kde Vám poskytneme individuální informace.

Věříme, že změnu uvítate, a že bude mít výrazně pozitivní dopad na kvalitu našich služeb.

Ing. Michal Ceé
Web4ce, s.r.o.Správa 2000 domén 

23.5.2008

Vážení zákazníci,

rádi bychom se s Vámi podělili o radost z překonání dalšího milníku. Naše společnost spravuje od dnešního dne více než 2000 doménových jmen. Děkujeme Vám za projevenou důvěru.

Za společnost Web4ce
Michal Ceé
Sales


Nový diskový cluster Leo 

20.5.2008

Vážení zákazníci,

dle předchozích plánů a zejména na základě zkušeností s novými uzly serveru Sagittarius jsme se rozhodli k přechodu na plně 64 bitovou architekturu i u serveru Leo. V nejbližších dnech dojde ke zprovoznění nového uzlu 2 x 2TB efektivně v RAID 10 s desetinásobným výkonem oproti předcházejícímu.

Spuštění uzlů servru Leo by mělo být bezvýpadkové a je plánováno na noční hodiny. O reálném startu nového diskového systému Vás budeme informovat.

Michal Ceé
SalesNový diskový uzel 

15.5.2008

Vážení zákazníci,

vtěchto dnech jsem dokončili připravu nového diskového uzlu, konkrétně se jedná se o dvojici diskových polí s kapacitou 2 x 2TB RAID 10 s plně 64bitovou architekturou.

Uzel bude náhradou za předcházející uzel Sagittarius a svým výkonem a propustností jej několiknásobně předčí. Dle našich zátěžových testů se jedná o nárust výkonu rovnající se přibližně desetinásobku.

K přepnutí dojde v nočních hodinách, o konkrétním datu budete informováni v předstihu.

Jsme rádi, že rostete s námi.
Michal Ceé
Sales


Partnerství se společnosti KRAJA.cz 

12.5.2008

Rádi bychom Vás informovali o uzavření partnerské smlouvy se společností KRAJA.cz.

Na základě této smlouvy dojde k postupnému přenosu zákazníků této společnosti do našich technologických prostor. Všichni zákazníci společnosti KRAJA.cz budou o podrobnostech změny průběžně informováni. Přenos bude probíhat postupně od 12.5.2008 v nočních hodinách s minimální odstávkou, v řádu jednotek minut.

Všem zákazníkům je k dispozici naše oddělení technické podpory na helpdesk@web4ce.cz, případně telefonicky na +420 775 WEB 4CE (+420 775 932 423). Své dotazy můžete směřovat i přímo na KRAJA.cz.

Michal Ceé
Sales
Nové adresní prostory 

11.5.2008

Vážení zákazníci,

v rámci našeho členství v RIPE nám byl přidělen nový adresní prostor, 93.190.48.0 - 93.190.55.255, který bude funkční cca od poloviny června, společně se stěhováním do nového telehausového centra. Zákazníci, kteří mají vedenu DNS u nás (NSS:WEB4CE, resp. ns1.web4ce.cz a ns2.web4ce.cz) nebudou touto změnou dotčeni. Ti, kteří si spravují DNS sami, budou včas informovani o změně mapování.

Michal Ceé
Sales


Členství v RIPE 

7.5.2008

Vážení zákazníci,

s radostí si dovolujeme oznámit, že se společnost Web4ce s.r.o. stala členem mezinárodní organizacie RIPE. Touto cestou můžeme přímo žádat o své vlastní IP adresní prostory s dostatečným předstihem, rychlostí i bez nutnosti kontaktovat 3. stranu.

Případné geografické změny umístění strojů nebudou mít vliv na již jednou přidělené IP adresy.

Michal Ceé
Sales


Nové telehausové centrum 

2.5.2008

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o stěhování našich strojů do nových prostor telehausového centra. Stěhování je naplánováno na červen a dle clusterové koncepce našich služeb je migrační plán připraven bezvýpadkově.

Nové, zcela moderní telehausové centrum od společnosti Vegacom a.s. nám nabízí výrazně lepší prostředí pro umístění strojů. Díky dalšímu partnerství, konkrétně se společností SLOANE PARK Property Trust, a.s. se nám otevřela cesta k připojení do peeringového uzlu ČR, NIX, i do zahraniči s dostatečnou kapacitou a s plynulou regulací datových toků tak, abychom, mohli uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších z Vás.

Michal Ceé
Sales


Upgrade DB serverů 

8.4.2008

Dlouho slibovaný a stále jaksi začarovaný upgrade DB serverů se konečně povedl. Díky němu si nyní můžete užívat dvojnásobného výkonu serverů dbsrv1 a dbsrv2.

Děkujeme
Jan Kořínek
Helpdesk


Velká aprílová cenová revoluce 

29.3.2008

Vážení zákazníci,

na aprílové úterý 1.4.2008 jsme pro Vás na rozdíl od "poťouchlých šprýmů" připravili po necelých 4 letech, kdy byly ceny drženy na startovní úrovni, změny cen a obsahu našich služeb, které nazýváme "Velká aprílová cenová revoluce". K tomuto kroku nás vedly následující faktory:
 • poptávka zákazníků po zvýšení množství procesů na hosting
 • zvyšování diskového prostoru u služeb, který je díky nynější redundanci a zálohám veden několikanásobně
 • clusterizace na úrovni diskového pole, webserverů a dalších služeb
 • zvýšení propustnosti systému změnou variant RAID polí
 • účinnější zabezpečení systému změnou jeho robusnosti - definitivní nastavení safe_mod off
 • změna cenové politiky poskytovatelů housingového centra vzhledem k našim nárokům na garanci dostupnosti
 • změny cen energií a chlazení
 • nastavení garance dostupnosti webu každého zákazníka
 • změna topologie na redundantní připojení serverů
Tímto krokem jsme postoupili o další kus na cestě za zvyšováním kvality, spolehlivosti a dostupnosti služeb, která je naším prvořadým cílem. Věříme, že naše rozhodnutí jit touto cestou, na rozdíl od cesty minimálních cen na úkor kvality, přivítáte. Mezi hlavní změny se řadí:
 • zavedení bezplatného hostingového balíčku PIKOLO, který nahrazuje službu PARKING
 • mění se ceny balíčků MINI, KLASIK, BUSINESS a KOMPLET
 • mezi služby byl zařazen nový, cenově výhodný, balíček START pro začínající malé a nenáročné prezentace
 • balíček MINI získává 5GB prostoru navíc
 • byl zvýšen maximální počet procesů hostingu
Podrobnosti o nabídce naleznete od pondělí v ceníku hostingových služeb.

Děkujeme za pochopení
Michal Ceé
Sales


Upgrade webserveru a PHP 

23.3.2008

Vážení zákazníci, dnes jsme pro Vaše vyšší bezpečí upgradovali Apache na verzi 2.2.8 a PHP na verzi 5.2.6RC1.

Jan Kořínek
Helpdesk


Změna v nastavení hostingu - maximální počet výkonných procesů 

21.3.2008

Vážení zákazníci.

Po zkušenostech s některými zákazníky, kteří nadužívali prostředků hostingu až k hranicícm dedikovaných serverů jsme museli sáhnout k opatření, které tomu zamezí. Ode dnešního dne platí omezení maximálního počtu výkonných procesů na serveru v závislosti na balíčku, jaký u nás máte objednaný:
 • MINI a KOMPLET 15
 • KLASIK 30
 • BUSINESS 60

Co to znamená? Limity jsme stanovili tak, aby se nedotkly většiny zákazníků, ale omezily ty hostingy, které zabíraly cenný výpočetní výkon ostatním. Pro příklad: Máte u nás hosting MINI a využíváte systém Joomla!. Vaše stránka se tedy generuje cca 0,5 sekundy. Na našem hostingu tedy můžete mít až 30 zobrazení stránky za sekundu. Pokud ale vystavíte Vaši oblíbenou skladbu v MP3, která má 8MB a stahuje se tedy na běžném připojení (2 megabity za vteřinu) 32 vteřin, může si ji stahovat najednou nejvýše 15 lidí. Ostatní návštěvníci v tu dobu dostanou zprávu 503 "Service Temporarily Unavailable".

Pokud tedy dostáváte tuto chybu přílliš často, toto omezení se dotklo i Vás. Zvažte tedy, zda v takovém případě budete optimalizovat svoji prezentaci a nebo přejdete na vyšší balíček služeb.

Děkujeme za pochopení s tímto opatřením, které má za cíl hladký běh služeb a garantovaný výpočetní výkon všem zákazníkům.

Jan Kořínek
Helpdesk

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  > >>

 
 

© Web4ce, s.r.o. 2009 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o. | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu | Facebook

Vyhledat

Je doména volná?
www.